Кровотеча з носа виступає наслідком порушення цілісності судинних стінок. Зазвичай виникає при травматичних факторах або запальних ураженнях носових пазух. При частій кровотечі з носа пацієнти зазвичай звертаються до отоларинголога. Іноді подібні стани навіть вимагають госпіталізації хворого, особливо якщо причини кровотечі з носа пов’язані з травматичними ушкодженнями.

Кров із носа – причини

кровотеча з носа

Щоб визначитися з тактикою лікування частих носових кровотеч, необхідно розібратися з причиною подібного патологічного стану. Чинники, що викликають перебіг крові з носа, умовно поділяються на місцеві та загальні. Місцеві пов’язані з ушкодженнями в носовій порожнині, а загальні мають більш розширене загальноорганічне значення. Найчастіше з’являється кров із носа з наступного характеру:

  • Травматичні пошкодження. Цей фактор вважається найпоширенішим. Крім виробничих чи побутових та автомобільних травм до цієї категорії можна віднести і пошкодження судин при проникненні сторонніх тіл, у ході оперативного втручання, а також у процесі проведення діагностичних досліджень чи терапевтичних процедур.
  • Патології, пов’язані з рясним кровонаповненням слизових носових пазух, наприклад, аденоїди, риніти або синусити.
  • Пухлинні новоутворення в носових порожнинах.
  • Дистрофічні зміни на носовій слизовій оболонці, що буває при виражених викривленнях перегородки носа або риніті атрофічного типу. Патологічні порушення в системі міокарда та судин (атеросклероз, гіпертонія тощо), вади, пов’язані з підвищеними показниками тиску.
  • Патології крові, геморагічний діатез або авітаміноз.
  • Перепади тиску, наприклад, при підйомах льотчиків або альпіністів на висоту або швидкий спуск глибоко вниз у водолазів.
  • Носові кровотечі у дітей часто виникають при сонячному ударі або перегріві, а часом супроводжують інфекційні патології.
  • Також кров носом нерідко йде у підлітків і жінок у становищі через гормональні зміни.

Особливості кровотеч у дітей та дорослих

Кровотечі з носа в залежності від конкретної локалізації поділяються на задні та передні. При передніх джерелах крововтрати відбувається пошкодження дрібних судинних каналів зони Кіссельбаха. Такі стани зазвичай нічим серйозним пацієнтам не загрожують та швидко проходять самостійно без масивних крововтрат.

Задні кровотечі з носа виникають при пошкодженні великих судинних каналів, тому вони часто мають рясний характер, супроводжуються масивними втратами крові, загрожують життю пацієнта. Такі ситуації потребують обов’язкового лікарського втручання.

Залежно від втрати судинної біорідкості кровотечі класифікують на важкі (більше 1,4 л втрати крові), середні (1-1,4 л), легкі (до 0 ,5 л) та незначні (до 0,1 л). У різних пацієнтів кровотечі починаються по-різному. В одних симптоматика виникає несподівано, а інші спостерігають спочатку вушний шум і головний біль, запаморочення і свербляче-лоскотливі відчуття в порожнині носа.

Якщо втрати незначні, то і патологічної симптоматики ніякої не спостерігається. Якщо ж кров із носа у дитини витікає рясно, то її стан погіршується, турбує запаморочення, тиск знижується, а при тяжких крововтратах хворого охоплює геморагічний шоковий стан, загальмованість і втрата свідомості.

Кріолікування носових кровотеч

Найбільш сучасний метод лікування здійснюється за допомогою кріовпливу на джерело крововтрати. Кріотерапія має безліч переваг. Ця методика безболісна, позбавлена протипоказань, передбачає застосування медикаментозних засобів, вимагає видалення лімфаденоїдних структур, найважливіших для імунного бар’єру. Мало того, кріолікування носових кровотеч не вимагає стаціонарного перебування пацієнта або реабілітаційного відновлення незалежно від віку хворого.

Після кріотерапії у дітей і дорослих не спостерігається рубцевих змін на слизових носових пазух, які повністю відновлюються в найкоротший термін. Вся процедура кріотерапії займає не більше півгодини, відрізняється високою ефективністю та не викликає жодних порушень загального стану пацієнтів.

Куди звернутися

Наша клініка “Family Clinic” використовує сучасне обладнання широкого спектру для кріолікування та кріотерапії.

Висококваліфіковані отоларингологи надають грамотну та своєчасну допомогу. Для кожного пацієнта ми підберемо індивідуальну програму терапії на сучасному обладнанні, чи то дитина, чи доросла людина. У нас працює чудовий дитячий лор, який знайде підхід до кожного маленького пацієнта.

Якщо кров пішла носом, не вдається її зупинити, терміново звертайтеся до наших фахівців, щоб уникнути масивних крововтрат і неприємних ускладнень.