Ендоскопія лор органів
Сучасні діагностичні методики дозволяють фахівцям візуально оцінити стан слизових носа. Однією з інформативних методик, що широко застосовуються в отоларингології як самостійний або додатковий метод, вважається ендоскопія носа.

Що за процедура
Ендоскопія допоможе діагностувати ЛОР патології на ранніх стадіям формування, що допомагає уникнути ускладнень.
Суттю ендоскопії лор органів є огляд спеціалістом внутрішніх поверхонь носових проходів за допомогою використання ендоскопічного обладнання. Електронно-оптичний інструмент не перевищує діаметром 0,4 см, оснащений джерелом світла і крихітною камерою, що дозволяє отримувати відповідне зображення і виводити його на монітор.

Процедура має незаперечні переваги.

  • По-перше, електронно-оптичне обладнання дозволяє фахівцеві максимально докладно оглянути носові проходи та слизовий рельєф.
  • По-друге, ціна ендоскопії носа цілком доступна, часу займає небагато, тому метод широко застосовується в отоларингологічній практиці.
  • Мало того, ендоскопія пазух носа абсолютно безболісна і не викликає травматичних ушкоджень. Не виключена наявність незначного
  • дискомфорту, особливо у випадках, коли пацієнт має аномалії в будові лор органів на кшталт викривлення перегородки тощо.
  • Для проведення ендоскопії носа в Києві немає необхідності якось готуватися до процедури, як немає і реабілітаційно-відновного періоду.
  • Процедура може проводитись пацієнтам будь-якого віку.
  • Плюсом назофарингоскопії є інформативність процедури, що дозволяє виявляти отоларингологічні патології на початкових етапах. Рання діагностика дозволяє уникнути багатьох ускладнень.

Процедура має важливе діагностичне значення, оскільки дозволяє виявити низку лор патологій, які складно діагностувати іншими способами. Її використовують в якості основного діагностичного методу або за наявності сумнівів щодо правильності діагнозу. входять:

  • Незрозумілі носові виділення або назальні кровотечі;
  • Почуття тиску в лицьовій ділянці;
  • Хропіння або дихальні труднощі;
  • Ендоскопія носоглотки дітям найчастіше проводиться при затримці мовного розвитку;
  • Часті напади цефалгії;
  • Нюхливі порушення;
  • Підзір на наявність лор-запалень або пухлинних уражень, присутності сторонніх тіл у носових ходах тощо;
  • Різного роду патології ЛОР органів.

Назофарингоскопія дозволяє виявити точний діагноз, проконтролювати якість проведеного лікування або провести діагностичні маніпуляції, що передбачають забір патологічного виділення для його подальшого бактеріологічного дослідження.

Як проводиться процедура
Перед проведенням ендоскопії носоглотки чи горла спеціалізованих підготовчих маніпуляцій не потребує. Головне, перед дослідженням не вводити у досліджувану порожнину будь-які мазі, краплинні препарати чи спреї та інгаляції. Також перед ендоскопією гортані доведеться відмовитися від цигарок і не приймати медикаментів з кофеїном, які надають збуджуючу дію. У процесі проведення процедури потрібно зберігати повну нерухомість, що особливо важливо під час проведення ендоскопії носа дитині, адже дітям часто складно всидіти на місці без руху.
Усі маніпуляції проводяться послідовно за кілька етапів.

  1. Сначала пациент усаживается в кресло слегка откинув голову назад;
  2. Затем проводится чистка полостей носа от слизистого секрета, после чего специалист закапывает препарат сосудосуживающего действия;
  3. Доктор смазывает наконечник эндоскопического прибора анестетической мазью либо распыляет обезболивающий спрей на область исследования;
  4. В носовой ход вводится прибор, в процессе обследования на монитор выводятся полученная информация.

На всі процедури зазвичай йде не більше півгодини.

Протипоказання
Жодних загроз здоров’ю внаслідок застосування ендоскопа в процесі дослідження лор органів не виникає, тому й особливих протипоказань до подібної діагностики ні. Єдиним моментом, на який слід звернути увагу, є наявність алергічної гіперчутливості або непереносимості до анестетичних препаратів, що застосовуються в ході проведення назофарингоскопії. Також перед проведенням втручання варто попередити спеціаліста про наявність слабких носових судин та частих назальних кровотеч, зумовлених подібною. У такій ситуації застосовується апаратура, призначена для обстеження дітей, оснащена надтонкими насадками. Ціна ендоскопії носоглотки дітей та дорослих цілком доступна кожному пацієнту.