Вазотомією називають ефективний метод терапії різноманітних порушень носового дихання, метою якого є зменшення розмірів носової слизової. Основною функцією цього втручання вважається руйнування судинних структур, розташованих між кістковими тканинами та епітеліальним шаром.
Лікування закладеності носа
Вазотомія належить до найефективніших методів лікування закладеності носа алергічного або вазомоторного походження. Зазвичай саме ці патології і стають підставою для проведення подібного втручання. У результаті відбувається природне розширення носових раковин.
За хронічного нежитю через набряклість слизові оболонки потовщуються, що провокує ще більшу продукцію секрету. У результаті повітря з великими труднощами проходить крізь носові пазухи. За тривалого риніту мозок починає голодувати, відчуваючи недостатність кисню, що небезпечно серйозними ускладненнями. Щоб їх уникнути, призначається радіохвильова вазотомія.
Показання
Вазотомія нижніх носових раковин проводиться тільки в тих випадках, коли консервативна терапія не допомагає усунути патологію. Крім хронічного риніту протікання вазотомії носа показано при наявності патологічного стану вроде:
- Гіпертрофічні процеси на носовій слизисті, які можуть виникнути на фоні постійного насморку або під час полового спричинення.< /li>
- Привикання до каплям сосудосуживающей дії. Якщо довго використовувати капли від насморка, які сужають сосудисті канали, то поступово слизистий ніс до нього привикає нас тільки, що пацієнт просто не може їх не закапувати. Якщо він перешкоджає їх використанню, то отечність тільки усилюється і слизи виробляється ще більше.
- Викривлення перегородки носа, із-за яких нарушається проходимість пазух носа.
- Епітеліальної гіперплазії або спайкових процесів у носі.
- Вазомоторного риніту. Патологія розвивається внаслідок звичайного кровопостачання слизистих оболочок носових раковин при наявності передрасполагающих факторів.
Фактично вазомоторний риніт являє собою підвищену секрецію слизу в носовій смузі, що виникає внаслідок порушення тонусу судин. Патологія може розвинутися на фоні ендокринних порушень або гіпотонії, вегетососудистої дистонії та поліпів у носі, при прийомі деяких лікарських засобів або внаслідок стресу фізичного або емоційного генезу. Також хронічний вазомоторний риніт виникає на фоні алергічних реакцій і пр.
Для лікування вазомоторного риніту застосовуються медикаментозні та хірургічні втручання, в т. н. ч. і часткове ісечення сосудистих каналів, що розполагаються в нижніх раковинах носа (підслизистої вазотомії).
Підготовка і ход процедури
Перед проведенням радіохвильової вазотомії необхідно провести комплексне обстеження, щоб виключити вірогідні протипоказання та отримати повну картину здоров’я пацієнта. Обов’язково проводиться аналіз крові, коагулограма, оцінюється швидкість кровозвертання та рівень тромбоцитів.
Для оцінки слизистості та рівня проходимости носових ходів пацієнту проводять риноскопію. Після проведення необхідної діагностики та виключення протипоказань пацієнту можна провести вазотомію. Перед процедурою пацієнту обов’язково пояснюють ход вмешательства. Якщо хворого одужують тривожні почуття або він боиться оперуватися, то йому дають седативний препарат. У цілому послідовність етапів двосторонньої вазотомії нижніх носових раковин складається таким чином:
- Введення анестетика шляхом ін’єкції або нанесення розчину на носові ходи за допомогою марлевих тампонів. Довжина дії анестезії зазвичай зберігається 4 години, потім чутливість повертається.
- Затем доктор вводить в носові ходи електроди від спеціального апарату, які будуть діяти на м’які тканини носових раковин протягом півхвилини. Потім електроди витягуються.
- Протягом всієї процедури доктор обов’язково слідує за самопочуттям хворого.
Така процедура лікування хронічного насморку відмінно переноситься хворими і не викликає носових кровотеч.
Послеоперационное восстановление
Після втручання у пацієнтів зберігається оточність носових пазух, а дихання поки не відновиться повністю. Пацієнту доведеться піти на огляди за призначенням доктора. Загальна тривалість реабілітаційного відновлення буде проходити в порядку однієї-двох неділь, під час яких необхідно зберегти максимальну осторожність і уникнути фізичних навантажень.
У цей період цілком можливо виділення сукровичних або слизистих речовин, гіпертермічні реакції, що цілком нормально і пройде спустя кілька днів. Рекомендується промивати нос солевими розчинами вроде Долфін, Аквалор, Аквамарис або Маример і пр. Перший час пацієнт буде позбавлений обоняння, але здатність відрізняти запахи досить швидко відновиться.
Де зробити
В нашій клініці вазотомія проводиться на вищому рівні. Пацієнти відзначають безболезненность і швидке відновлення функцій носа після операції, так і ціна вазотомії цілком доступна. Наші спеціалісти кваліфіковано допоможуть вам повернути нормальне дихання в короткі терміни.