Показання до застосування кріотерапії
Кріолікування піднебінних мигдаликів, або аденоїдів проводиться за певними показаннями, серед яких:
- Часті випадки ангіни, які нерідко призводять до різноманітних ускладнень, причому досить важких;
- Хронічну форму тонзиліту, при якій аденоїди або мигдалики вже ніяк не захищають організм, будучи інфекційним осередком, що небезпечно рецидивом різноманітних запальних патологій по всьому організму;
Протипоказання
Кріотерапія мигдалин у Києві вважається досить поширеною методикою. Але проводять її з урахуванням протипоказань, до яких відноситься діабет та онкопроцеси, знижена кровозгортання та декомпенсовані серцево-судинні патології. Також проведення кріотерапії ЛОР органів протипоказане при загостреннях наявних запальних патологій хронічного характеру.
Механізм дії
Кріотерапія піднебінних мигдаликів є безболісною і безкровною методикою, при якій уражені мигдалики припікаються азотом, а здорові тканини при цьому ніяк не торкаються. При розвитку хронічного тонзиліту чи ангіни дана терапевтична методика вважається найефективнішою. Кріотерапія горла має масу переваг у порівнянні з іншими способами лікування.
- По-перше, в процесі впливу холодом на запалені тканини повністю відсутня кров і будь-які хворобливі відчуття, не утворюються шрами та рубцеві поверхні після загоєння. Пацієнти можуть повернутися до звичної діяльності після процедури припікання. У перші дні у пацієнтів присутня незначна сухість, дискомфорт і болючі відчуття в горлі, але незабаром подібна симптоматика проходить самостійно.
- По-друге, процедура не забирає багато часу. На неї йде не більше півгодини, і це разом із первинним лікарським оглядом. У процесі кріотерапії тонзиліту застосовується знеболювання місцевого характеру, тому біль відсутній, а після лікування немає жодних ускладнень. По-третє, методика ефективна, уражені тканини заморожуються рідким азотом і відмирають, при цьому здорові починають функціонувати з багаторазовою інтенсивністю.
Заморожування проводять спочатку на одній, потім на іншій стороні, після лікування ніяких ускладнень зазвичай не спостерігається.
Підготовка та перебіг процедури
Кріотерапія носа, аденоїдів і мигдалин на сьогодні вважається ефективною методикою, але вона вимагає певної підготовки хворого. Підготовчі заходи передбачають санацію ротової порожнини з терапією супутніх захворювань на кшталт стоматиту чи каріозних зубів та ін. Це дуже важливий етап підготовки, що впливає результати лікування. Справа в тому, що після припікання аденоїдів наявність цих захворювань у роті може спровокувати інфікування оброблених азотом ділянок.
Кріотерапія мигдалин проходить у кілька послідовних етапів:
- Пацієнта розташовують у напівсидячому або сидячому положенні. Для зниження хворобливого дискомфорту лікар обробляє уражені мигдалики лідокаїновим розчином. Його розпорошують із спрею або розбризкують шприцом.
- Пацієнту потрібно деякий час потримати розчин у роті, після чого його випльовують.
- Через 3-4 хвилини чутливість максимально знижується, що робить процедуру безболісною.
- Кріотерапія мигдалин у дітей та пацієнтів старшого віку проводиться з використанням кріодеструктора.
- Поверхня апарата контактує з мигдаликами, при цьому вплив займає близько хвилини. Така дія на кожну мигдалику проводиться по кілька разів.
Ціну на кріотерапію, а також на широкий спектр інших послуг ви можете дізнатись у нашому Прайс Аркуші.