Піднебінні мигдалики вважаються основним захисним бар’єром від інфекційних збудників. Але за несприятливих умов вони можуть запалитися, що призводить до розвитку тонзиліту. Зазвичай подібні запальні поразки розвиваються і натомість впливу вірусів чи бактерій на лімфо тканину. Гострий тонзиліт протікає у формі ангіни. Для запобігання подібній недузі часто застосовується кріотерапія мигдаликів.

Кріотерапія

Показання до застосування кріотерапії

Кріолікування піднебінних мигдаликів, або аденоїдів проводиться за певними показаннями, серед яких:

  1. Часті випадки ангіни, які нерідко призводять до різноманітних ускладнень, причому досить важких;
  2. Хронічну форму тонзиліту, при якій аденоїди або мигдалики вже ніяк не захищають організм, будучи інфекційним осередком, що небезпечно рецидивом різноманітних запальних патологій по всьому організму;

Протипоказання

Кріотерапія мигдалин у Києві вважається досить поширеною методикою. Але проводять її з урахуванням протипоказань, до яких відноситься діабет та онкопроцеси, знижена кровозгортання та декомпенсовані серцево-судинні патології. Також проведення кріотерапії ЛОР органів протипоказане при загостреннях наявних запальних патологій хронічного характеру.

Механізм дії

Кріотерапія піднебінних мигдаликів є безболісною і безкровною методикою, при якій уражені мигдалики припікаються азотом, а здорові тканини при цьому ніяк не торкаються. При розвитку хронічного тонзиліту чи ангіни дана терапевтична методика вважається найефективнішою. Кріотерапія горла має масу переваг у порівнянні з іншими способами лікування.

  • По-перше, в процесі впливу холодом на запалені тканини повністю відсутня кров і будь-які хворобливі відчуття, не утворюються шрами та рубцеві поверхні після загоєння. Пацієнти можуть повернутися до звичної діяльності після процедури припікання. У перші дні у пацієнтів присутня незначна сухість, дискомфорт і болючі відчуття в горлі, але незабаром подібна симптоматика проходить самостійно.
  • По-друге, процедура не забирає багато часу. На неї йде не більше півгодини, і це разом із первинним лікарським оглядом. У процесі кріотерапії тонзиліту застосовується знеболювання місцевого характеру, тому біль відсутній, а після лікування немає жодних ускладнень.
  • По-третє, методика ефективна, уражені тканини заморожуються рідким азотом і відмирають, при цьому здорові починають функціонувати з багаторазовою інтенсивністю.

Заморожування проводять спочатку на одній, потім на іншій стороні, після лікування ніяких ускладнень зазвичай не спостерігається.

Підготовка та перебіг процедури

Кріотерапія носа, аденоїдів і мигдалин на сьогодні вважається ефективною методикою, але вона вимагає певної підготовки хворого. Підготовчі заходи передбачають санацію ротової порожнини з терапією супутніх захворювань на кшталт стоматиту чи каріозних зубів та ін. Це дуже важливий етап підготовки, що впливає результати лікування. Справа в тому, що після припікання аденоїдів наявність цих захворювань у роті може спровокувати інфікування оброблених азотом ділянок.

Кріотерапія мигдалин проходить у кілька послідовних етапів:

  1. Пацієнта розташовують у напівсидячому або сидячому положенні.
  2. Для зниження хворобливого дискомфорту лікар обробляє уражені мигдалики лідокаїновим розчином. Його розпорошують із спрею або розбризкують шприцом.
  3. Пацієнту потрібно деякий час потримати розчин у роті, після чого його випльовують.
  4. Через 3-4 хвилини чутливість максимально знижується, що робить процедуру безболісною.
  5. Кріотерапія мигдалин у дітей та пацієнтів старшого віку проводиться з використанням кріодеструктора.
  6. Поверхня апарата контактує з мигдаликами, при цьому вплив займає близько хвилини. Така дія на кожну мигдалику проводиться по кілька разів.
Після такого кріолікування передбачається відновлювально-реабілітаційний період, який займає близько двох тижнів. Хоча в більшості випадків усі дискомфортні відчуття та набряклість пропадають вже на 5-7 добу.

Через певний час на мигдаликах з’являється фібринозний наліт, який пройде самостійно приблизно через тиждень. Незабаром станеться повне відновлення. Лікар обов’язково здійснить огляд, оцінить слизову. Якщо виявиться нове запальне вогнище, процедура призначається повторно приблизно через місяць. У період реабілітації пацієнтам необхідно дотримуватися дієти, що щадить, щодня полоскати горло антисептиками.

Ціну на кріотерапію, а також на широкий спектр інших послуг ви можете дізнатись у нашому Прайс Аркуші.