Фізіотерапія досить успішно застосовується для лікування багатьох патологічних станів. Одним з поширених і ефективних фізіотерапевтичних методів є лікування на апараті Тубус-кварц. З подібним приладом напевно доводилося стикатися багатьом. Суть процедури та її терапевтичні особливості. Про це нижче.

Принцип дії апарату Тубус-кварц

Принцип дії роботи апарату базується на проведенні УФО-процедури, тобто лікування ультрафіолетовим опроміненням. Доведено, що УФ-промені мають потужну терапевтичну бактерицидну дію, тому вони ефективні у лікуванні мікробних і вірусних інфекцій. За допомогою Тубус-кварца здійснюється локальне ультрафіолетове опромінення, наприклад, УФО горла, носа, зіву тощо.

Ультрафіолетові промені відрізняються неглибокою проникаючою здатністю, якої цілком достатньо для успішної активації багатьох органічних біопроцесів. Причому найкориснішими вважаються короткі УФ-промені, які й використовуються в апараті Тубус-кварц.

Високотерапевтична ефективність подібних апаратів забезпечила їм загальне визнання серед пацієнтів та лікарів. Принцип дії УФ-випромінювання приладу:

 • Сприяє покращенню органічного хімічного балансу;
 • Нормалізує нервову діяльність;
 • Активує внутрішньоорганічний тонус;
 • Покращує кровообіг;
 • Ефективний у лікуванні та профілактиці алергічних захворювань;
 • Має протимікробну, антибактеріальну дію, знищуючи патогенні бактерії та мікроорганізми, тому досить поширене застосування Тубус-кварцу в ніс і горло для усунення інфекційних процесів у верхніх дихальних шляхах;
 • Сприяє підвищенню загальної органічної резистентності до багатьох несприятливих зовнішніх факторів.

Загалом УФ-випромінювання в допустимих межах (254-257 нм) сприяє активації імунних сил організму, прискорює адаптацію пацієнта та його відновлення після хвороби.

Які захворювання лікує прилад

Терапія апаратом призначається за наявності певних показань:

 1. Завдяки противірусній дії ультрафіолетового випромінювання досить часто призначаються процедури УФО носа і зіву при респіраторних інфекціях, грипі. Причому прилад однаково ефективний у лікувальних цілях і профілактиці цих захворювань;
 2. Широко застосовується Тубус-кварц у терапії запальних патологій;
 3. Процедури показані при лікуванні фурункулів, екзем і абсцесів. Ефективний Тубус-кварц у терапії дерматологічних процесів, для обробки ранових поверхонь;
 4. УФ-випромінювання досить ефективно справляється з носовими патологіями, тому часто використовують Тубус-кварц при гаймориті, риніті, синуситі тощо;
 5. Ефективний прилад при терапії радикулопатії та невралгії;
 6. Часто УФО застосовується у лікуванні гінекологічних проблем, таких як вульвіти, ерозивні процеси, кольпіти тощо.

Подібні процедури доступні у більшості фізіотерапевтичних кабінетів сучасних клінік, тому кожен пацієнт незалежно від віку може записатися на процедуру ультрафіолетового лікування.

Протипоказання до процедури

Хоча прилад і має багато переваг, існують до нього й деякі протипоказання. Так, не рекомендується проведення УФО-процедур:

 • За наявності онкологічних патологій;
 • При світловій гіперчутливості;
 • УФО носа не проводять пацієнтам, які страждають частими носовими кровотечами;
 • За наявності туберкульозу.

У нашій клініці в Києві ви зможете отримати високоякісні процедури з використанням Тубус-кварцу. Лікування проводиться на сучасному обладнанні та під керівництвом висококваліфікованих спеціалістів.