Хвороби верхніх дихальних шляхів є одними із найпоширеніших захворювань. Закладання носових ходів та гайморових пазух часто є причиною утруднення дихання. Сучасна медицина пропонує таке ефективне вирішення проблеми, як промивання носа «Зозуля». Дізнайтеся, що це за метод, за яких хвороб він рекомендований і кому протипоказаний.

 

Метод кукушкаЧому «Зозуля»?

Вперше цей метод був запроваджений у лор-практику американським лікарем Артуром Проетцем. Суть його полягає у відділенні мокротиння з носових пазух за рахунок різниці тиску. Тиск створюється впорскуванням лікувального розчину в один із носових ходів. При цьому не можна, щоб розчин потрапив у горло, для чого пацієнт вимовляє звуки Ку-ку, ку-ку, які і перекривають доступ рідини в рот.

Показання та протипоказання для промивання пазух

Хвороби носа є основним показанням для застосування методу «Кукушка». Запальні процеси спричиняють сухість у носоглотці, свербіж, сльозотечу, втрату обоняння та смакового сприйняття, утруднення дихання. Промивання носа сприяє відчищенню носових пазух від накопичень слизу та гною.

Рекомендовано при наступних діагнозах:

  • Насморк будь-якої етіології, включаючи алергічні
  • Синусити в різних проявах (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит)
  • Риніти – інфекційні, алергічні та неалергічні
  • Поліпи та аденоїди, включаючи множинні

Метод кукушки ефективно вирішує проблему, не потребує додаткових обстежень та має мало протипоказань:

  • Епілепсія
  • Часті назальні кровотечі

Дітям до 5-7 років та вагітним необхідно проконсультуватися у спеціаліста.

Переваги методу кукушка

  1. Не потребує хірургічного втручання. Це вибір людей, які бояться робити проколи
  2. При проведенні її досвідченим спеціалістом безболісна, не має наслідків та ускладнень
  3. Процедура недорога, але ефективна

Як виглядає процес промивання?

Промивання носа методом переміщення розчину в носових ходах часто є ефективніше лікування антибіотиками. Для процедури промивання необхідні шприци для впорскування розчину, антисептики (Мірамістин, Фурацилін), вазоконстрикторні краплі (Нафтізин, Санорин) та спеціальні вакуумні прилади для відсмоктування рідини. Самим поширеним приладом для відсмоктування рідини під час переміщення її в носових ходах є лор-комбайн.

Перед проведенням процедури пацієнту крапляться препарати для звуження судин. Хворий приймає зручну позу, голова трохи кидається назад. В один носовий отвір рівним потоком вливається теплий розчин антисептичної рідини. З другого носового ходу рідина відсмоктується лор-приладом, разом з нею видаляються гнійні скоплення з носових ходів.

Якщо є необхідність відкачати гній з носових пазух, лікар зажимає пальцем ніздрю, у яку вводилася рідина, і через 2-3 секунди різко відпускає зажим. При цьому тиск проталкивання антисептика в носові пазухи. Під час усієї процедури пацієнт “кукує”, щоб ротова порожнина була ізольована від проникнення рідини. Ось як виглядає промивання носа в поліклініці.

Проводити процедуру можна і в домашніх умовах, але в більш лагідному режимі. Часто для домашньої процедури використовують сольовий розчин.

Залежно від стану захворювання, промивання носових пазух методом Проєтца призначається лікарем від 4 до 10 разів. Найбільш вигідні такі процедури промивання при гаймориті.

Результатом повного курсу процедур є вільне дихання, відсутність заложеності носа, повернення повноцінного сприйняття смаків і запахів.

Відчуття під час та після процедури

  1. При правильному проведенні промивання, болісних відчуттів не виникає. Може з’явитися відчуття дискомфорту та незручності від переливання рідини та виникнення тиску в носі.
  2. При введенні розчину може виникнути легке пекуче відчуття, так як склад може подразнювати слизову носа.
  3. Через тиск, викликаний рідиною, можуть пікнути очі, але це короткочасний ефект.
  4. В результаті тиску під час промивання пазух можуть закладати вуха, трохи боліти голова.
  5. Після процедури пацієнт може чхати через подразнення слизової.
  6. Іноді можуть відбуватися кровотечі після або під час промивання.
  7. Можлива нудота, частіше відбувається у дітей.

Що ще важливо знати?

  • Після промивання носових пазух переміщенням рідини важливо не виходити на вулицю півгодини після процедури.
  • Не можна переохолоджуватися.
  • Недбале використання інструментів під час процедури може призвести до ушкодження тканин в носовій порожнині.
  • Неправильно зроблена процедура може спричинити ускладнення у віжі отиту.

У нашій клініці процедуру промивання носових пазух проводять досвідчені та грамотні фахівці Києва. Ми зі стовідсотковою впевненістю гарантуємо очікуваний результат. Обширна лікарська практика кожного з наших лікарів є запорукою здоров’я кожного пацієнта. Ми виконаємо ваше бажання вільно дихати!